MAKIJAŻ PERMANENTNY

 

 

Codzienny makijaż wymaga od każdej kobiety nie tylko umiejętności, ale i poświęcenia mnóstwa czasu. Kiedy tego brakuje - najlepszym rozwiązaniem staje się makijaż permanentny.
Zadaniem makijażu permanentnego jest podkreślenie w naturalny sposób czerwieni wargowej ust, ich konturów oraz brwi i linii rzęs. Zabieg wykonywany jest całkowicie bezboleśnie dzięki znieczuleniom działającym miejscowo, jak i znieczuleniom stomatologicznym.

Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentów pochodzenia naturalnego do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Są one nietoksyczne oraz niealergizujące, a efekt utrzymuje się nawet do 3 lat.

Z upływem czasu dochodzi do stopniowego rozjaśniania barwnika, a przy bardzo delikatnych makijażach pigment będzie szybciej zanikał, co należy uwzględnić przy wyborze kolorystyki.

Kiedy wykonanie makijażu permanentnego jest niemożliwe?
- kiedy zmagasz się z cukrzycą (jeśli jest uregulowana - zabieg może zostać wykonany);
- jeśli przyjmujesz leki sterydowe (powoduje to trudniejsze gojenie ran);
- jeśli masz łuszczycę (można wywołać rzut łuszczycowy);
- przy czynnych zmianach skórnych – bakteryjnych, grzybiczych, wirusowych;
- przy infekcjach, stanach podgorączkowych;
- jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe;
- kiedy zmagasz się z bielactwem (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska);
- w przypadku ciąży;
- przy chorobach siatkówki i rogówki oka.


Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją w celu ustalenia preferencji dotyczących kształtu i koloru. Przed wykonaniem pigmentacji wykonywany jest rysunek wstępny, dzięki któremu Klientka ma szansę zapoznać się ze zbliżonym efektem końcowym. Zawsze pod uwagę brane są takie kryteria jak: symetria, kształt, naturalny kolor oraz przyzwyczajenia Klientki.

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia - jest to zupełnie normalny objaw, który szybko ustępuje. Dyskomfort związany z bólem niwelują specjalistyczne, nowoczesne kremy znieczulające, które redukują przykre doznania prawie do zera. W zależności od miejsca pigmentacji zabieg trwa od 30min do 1h. Już następnego dnia można wrócić do swoich codziennych obowiązków, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie ust, brwi lub oczu.

- 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie skóry specjalnym kremem lub maścią - my rekomendujemy Solcoseryl lub Alantan.

- 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.

- W przypadku osób z tendencją do opryszczek zalecane jest zażywanie leków antywirusowych Heviran oraz maści Zovirax w celu zabezpieczenia konturu ust przed nadmiernym złuszczeniem oraz wydłużonym okresem gojenia. Przez pierwsze dni po zabiegu zalecamy, by unikać opalania i korzystania z sauny.

- 3-4 tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Cena korekty to 50 zł (jest to koszt igły) pod warunkiem że zostanie wykonana do 5 tygodni po zabiegu. Termin korekty rezerwowany jest bezpośrednio po zabiegu. W innych przypadkach jest to koszt ok. 200-300 zł.

Po roku od daty wykonania zabiegu ponowny makijaż permanentny – nazywany dopełnieniem – wycenia się na połowę wartości aktualnej ceny zabiegu. Dopełnienie makijażu można również wykonać po dłuższym okresie niż rok w zależności od stopnia rozjaśnienia makijażu.